GOŠK je u okviru osmog kola Lige za opstanak slavio u Doboju protiv Mladosti rezultatom 2:1.

Mladost je sjajno otvorila ovaj susret i zaprijetila preko Pandže i Šećerovića na otvaranju susreta, ali je Kozić iz obje prilike domaćih izašao kao pobjednik. Domaće je u vodstvo u 12. minuti susreta doveo veznjak Filip Arežina. Nakon prekida lopta je na nekih 15 metara od gola Gabeljana došla do veznjaka Mladosti koji je silovitim udarcem matirao golmana gostujuće ekipe za 1:0.

Nastavila je Mladost sa napadima, a sjajne prilike imali su Dilaver u 16. i Pandža u 38. minuti susreta. Dalibor Pandža je nakon sjajnog proigravanja Sadikovića sam izašao pred gol Kozića, ali je šutirao pored gola.  Nakon promašaja Mladosti uslijedila je kazna. Gosti su iz konte u 39. minuti pogodili preko ove sezone sjajnog Nardina Mulahusejnovića kojeg je odlično poslužio Ereiz, a mladom napadaču GOŠK-a nije bilo teško da sa pet metara loptu ubaci u prazan gol.

U 43. minuti gosti dolaze i do vodstva. Emrah Hasanhodžić je snažno šutirao sa dvadesetak metara, a lopta je na putu do gola pogodila jednog od defanzivaca Mladosti i prevarila golmana Velića za 1:2. U posljednjim sekundama prvog poluvremena stopostotnu priliku za domaće imao je Darko Mišić koji sa deset metara nije uspio pogoditi prazan gol Kozića. Prethodno je Mišića odlično uposlio Pandža koji se oslobodio svog čuvara.

Na otvaranju drugog poluvremena dobru priliku u 53. minuti propustio je Mišić koji sa pet metar šutira ravno u golmana GOŠK-a. Domaći su potom sve karte bacili u napad. Imali su prilike preko Arežine, Lazića i Regoja, ali mreža Dalibora Kozića je u drugih 45 minuta susreta mirovala i gosti su zasluženo slavili u Doboju.

Vitez – Borac 2:0

Fudbaleri Viteza savladali su ekipu banjalučkog Borca rezultatom 2:0 i tako stigla do svoje druge ovosezonske pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U 18. minuti susreta domaći su stigli do prednosti preko Boje, a svoju pobjedu potvrdili su u 52. minuti susreta, a strijelac je još jednom bio Bojo.